Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Maj to miesiąc, w którym każdy Polak powinien pamiętać o ważnych wydarzeniach dla naszej Ojczyzny. Dzień Flagi Państwowej oraz Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to znaczące daty w historii kraju, dlatego też w tym miesiącu cała społeczność szkolna szczególnie stara się rozwijać uczucia patriotyczne i wzbudzać miłość do Ojczyzny. Kolory Flagi Polskiej towarzyszą nierozerwalnie dziejom historycznym naszego narodu, a są nimi biel – symbolizująca wartości duchowe, czystość i niepokalanie oraz czerwień – symbolizująca przelaną krew w walce w obronie kraju. Te przyjęte przez sejm barwy, 1 sierpnia 1919 roku, rozpowszechniły się bardzo szybko i towarzyszyły Polakom we wszystkich ważnych wydarzeniach. W piątek 28 kwietnia 2023 roku uczniowie naszej szkoły wspólnie z przedszkolakami uroczyście świętowali Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Atmosferę Święta czuliśmy od samego rana, a to za sprawą galowych strojów dzieci oraz okazałej flagi w naszych biało-czerwonych barwach. Tę flagę dumnie rozciągnęliśmy w murach naszej szkoły, pamiętając o każdym piętrze i stanowiąc z nią nierozerwalną całość. Był to wspaniały symbol patriotycznej uczniowskiej wspólnoty. Dzień ten był wspaniałą okazją do wyrażenia dumy z tego, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

Ewa Jackowska

 

 

Skip to content