Warsztaty LEGO

8 maja 2023 r. klasy 1b i 1c oraz dwie grupy przedszkolne wybrały się do Klubu “Stara Remiza” we Włocławku na warsztaty z wykorzystaniem klocków LEGO. Współpraca, komunikacja, kreatywność, logiczne myślenie i rozwiązywanie problemów – tego wszystkiego dzieci mogły się nauczyć podczas tego spotkania. Klasy rywalizowały ze sobą w budowaniu torów do wyścigu robotów, które wcześniej musieli sami zaprogramować. Dzięki temu nauczyli się współpracy w grupie, podziału zadań i oczywiście zdrowej rywalizacji. Aż miło było popatrzeć na uśmiechnięte buzie uczniów klas młodszych, które z zapałem wykonywały polecenia i budowały dzieła z klocków Lego. Z dumą je potem prezentowały. Najwięcej emocji wzbudziło konstruowanie torów dla robotów. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z tym świetnie. Niewątpliwie nie zabrakło im tego dnia kreatywnej i twórczej zabawy.

Ewa Jackowska

 

 

Skip to content