Piknik Rodzinny

Już po raz kolejny w Małym Długoszu został zorganizowany Piknik Rodzinny. 13 maja 2023 roku dla przedszkolaków, uczniów i rodziców przygotowano szereg atrakcji, a teren wokół szkoły stał się miejscem serdecznych, rodzinnych spotkań i wesołej zabawy.

Jest godzina 10:00, zapowiada się piękny dzień, prowadzący całą imprezę, pan Tomasz Centkowski, zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Na placu przed szkołą pojawia się ks. wicedyrektor Sebastian Tomczak, który serdecznie powitał przybyłych gości i jednocześnie podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowania.

Piknik rozpoczął się wspaniałym występem chóru “Długoszaczków”, który zaprezentował utwór TGD “Alleluja”. Tuż po nich na scenę wkroczyła klasa 2b, która wspólnie z wychowawcą p. Mirellą Kwiatkowską zaprezentowała spektakl na podstawie wiersza Jana Brzechwy “Na straganie” oraz uświetniła piosenką zbliżający się Dzień Matki. Następnie p. Paulina Tokarska poprowadziła dla wszystkich przyspieszony kurs tańca “Jerusalema”. Wiele osób, czy to młodszych, czy to starszych, dołączyło do zabawy. Swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowały również klasy 1b i 1c podczas pokazu dla najwspanialszych mam. W tym wyjątkowym dniu na naszej scenie pojawiły się również panie ze Szkoły Tańca PULS z Włocławka, aby wspólnie z dziećmi cieszyć się tańcem, muzyką i choreografią, w której uczniowie, a nawet rodzice, bardzo chętnie brali udział. Następnie przyszedł czas na klasy 2a i 2c, które również zaprezentowały swoje talenty z okazji Dnia Matki. Po raz pierwszy gościliśmy panie z Akademii Małych Gigantów, które przeprowadziły z dziećmi rozmaite animacje. Wspaniałe występy dla rodziców zakończyły klasy 3a, 3b i 3c, które również pochwaliły się swoimi umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Rodzice ze łzami w oczach podziwiali ich talenty. Ponadto zaprzyjaźniona z naszą placówką Szkoła ZANSHIN zaprezentowała pokaz karate z udziałem naszych uczniów. Wreszcie nadszedł czas na kolejną dawkę muzyki, tym razem przy akompaniamencie ukulele. Nasza szkolna “Orkiestra Ukulele” miała swój debiut sceniczny podczas pikniku. Nasi uczniowie mieli tego dnia również niepowtarzalną okazję potrenować koszykówkę pod okiem profesjonalnych trenerów TKM Włocławek. Dla młodszych uczestników zorganizowano dmuchane zamki, wykonywanie tatuaży, malowanie na folii oraz wspólne tańce z rodzicami. Dziękujemy pani Paulinie Skiermańkiej, która wykonywała dzieciom wspaniałe pieczątki.

Ponadto w tym wyjątkowym dniu gościliśmy w naszej szkole wiele ciekawych osób. Policjanci z KMP we Włocławku przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa oraz zaprezentowali uczniom elementy tresury i posłuszeństwa, które zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Była również okazja zapoznać się z profesjonalnym policyjnym sprzętem, motocyklem, skuterem wodnym oraz oczywiście radiowozem. Ale to oczywiście nie koniec fantastycznych atrakcji. Ratownicy WOPRu także zaszczycili nas swoją obecnością i zademonstrowali nowoczesny sprzęt ratowniczy. Odbył się także pokaz ratownictwa medycznego. Uczniowie mieli również możliwość zapoznania się z MotoAmbulansem.

Podczas imprezy dla dzieci i przybyłych rodziców nie mogło zabraknąć takich smakołyków, jak pieczone kiełbaski, popcorn i wata cukrowa. Nie brakowało miłośników tych pyszności. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym rodzicom, którzy zadbali o przekąski, ciasta i inne wspaniałości dla najmłodszych. Dziękujemy za Państwa wkład i pomoc.

Podziękowania kierujemy również do naszych miłych gości, którzy znaleźli czas tego dnia i niewątpliwie zapewnili dzieciom niezapomniane wrażenia, czyli:

1. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku,

2. Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Włocławka,

3. Pogotowie Ratunkowe z Włocławka,

4. Akademia Małych Gigantów z Włocławka,

5. Centrum Tańca i Sportu PULS z Włocławka,

6. Klub Karate Tradycyjnego ZANSHIN z Włocławka.

Nie da się ukryć, iż uroczystość taka, jak ta niebywale integruje oraz umacnia społeczność szkolną i rodzinną, ale także daje okazję do wspólnego spędzenia czasu i zbliża do siebie jej członków. Cieszymy się także, iż ten dzień cieszył się tak dużym zainteresowaniem.

Już teraz zapraszamy na kolejny Piknik Rodzinny w  przyszłym roku.

Ewa Jackowska

 

Skip to content