Laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z Języka Angielskiego dla uczniów SP

Niezmiernie miło nam poinformować, iż sześcioro uczniów reprezentujących Szkołę Podstawową w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku uzyskało tytuły laureatów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z Języka Angielskiego OLIMPUS 2023 – sesja wiosenna.

W gronie szczęśliwych laureatów znaleźli się następujący uczniowie:

  • Piotr Marchlewski (6a SP – nauczyciel prowadzący: p. Agnieszka Szabłowska) z wynikiem 85,83% (206 pkt.),
  • Manfred Roemer (6a SP – nauczyciel prowadzący: p. Agnieszka Szabłowska) z wynikiem 84,17% (202 pkt.),
  • Filip Włodarzewski (7a SP – nauczyciel prowadzący: p. Agnieszka Szabłowska) z wynikiem 83,33% (200 pkt.),
  • Nadia Martyka (8b SP – nauczyciel prowadzący: p. Jakub Kostrzewski) z wynikiem 89,17% (214 pkt.),
  • Oskar Michalak (8c SP – nauczyciel prowadzący: p. Agnieszka Szabłowska) z wynikiem 89,17% (214 pkt.),
  • Lena Wolska (8b SP – nauczyciel prowadzący: p. Paulina Stężewska) z wynikiem 87,5% (210 pkt.),

Uczniowie przystąpili do zmagań z arkuszem konkursowym dnia 29.03. W ciągu 55 minut czekało na nich 30 pytań testowych, do których podane były 4 warianty odpowiedzi, z których żadna, jedna, dwie lub trzy mogły być poprawne. Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź uczeń otrzymywał 1 punkt, za błędnie udzieloną odpowiedź tracił 1 punkt, zaś za wstrzymanie się od odpowiedzi w danym przykładzie przysługiwało mu 0 punktów (1 pytanie = max. + 4 pkt lub max. – 4 pkt.). Na starcie konkursu każdy uczeń otrzymał pulę 120 pkt. bazowych, aby uniknąć sytuacji zakończenia konkursu z wynikiem ujemnym, zatem w najgorszym wypadku uczestnik konkursu mógł zakończyć go z wynikiem 0 pkt., a w najlepszym z wynikiem 240 pkt. Zaszczytne tytuły laureatów przypadły osobom, które uplasowały się na miejscach 1-15.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym ich wytrwałości w zgłębianiu zawiłości oraz ciekawostek językowych związanych z językiem angielskim. Dzięki swej ciężkiej pracy, niezłomnej determinacji, ale nader wszystko świadomości podejmowania regularnego, dogłębnego oraz mozolnego trudu naukowego dali przykład, że na końcu niejednokrotnie wyczerpujących zmagań, na każdego z nas czeka upragniona nagroda… wystarczy tylko chcieć i wytrwale dążyć do obranego sobie celu!

Piotr, Manfred, Filip, a w szczególności Nadia, Oskar oraz Lena (tegoroczni ósmoklasiści) to wspaniali ambasadorzy Długosza – czekamy na ich godnych następców i już dziś zapraszamy ambitnych oraz spragnionych naukowych przygód młodych adeptów do pójścia w ich ślady i godnego reprezentowania naszego Długosza!!!

Wyrazy podziękowania kierujemy pod adresem szkolnego koordynatora konkursu – Pani Agnieszki Szabłowskiej, która dopilnowała wszelkich kwestii organizacyjnych, umożliwiając przeprowadzenie konkursu w naszej szkole oraz „uchylając drzwi” do sukcesu lingwistycznego dla najmłodszych miłośników języka angielskiego.

Jakub Kostrzewski

Skip to content