Spotkanie przedszkolaków z policjantami

25 maja 2023 r. wszystkie przedszkolaki z Katolickiego Publicznego Przedszkola “Pod Aniołem Stróżem” miały okazję spotkać się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku – Wydziału Prewencji.

Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń, jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby. Mundurowi ostrzegali też przed osobami nieznajomymi z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Zostały również przedstawione i przećwiczone zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa. Dzieci wysłuchały policyjnych rad, odpowiadały na zadawane pytania, a także zadawały wiele interesujących pytań.

Zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy oraz możliwość obejrzenia wnętrza i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w samochodzie policyjnym oraz na motocyklu.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie, za przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego. Treści przekazane na pewno na długo pozostaną w pamięci wychowanków przedszkola.

Katarzyna Hofman

Skip to content