Majowy pobyt klas 6b i 6c w Tatrach

Ostatnie dni maja dla klas 6b i 6c minęły pod znakiem wspólnej zabawy i poznawania piękna naszego kraju. Od 22 do 26 maja uczniowie spędzali czas w okolicach Zakopanego. Wspólnie spędzony czas w Tatrzańskim Parku Narodowym okazał się dla wielu czasem, którym przekroczyli swoje możliwości i niejednokrotnie nie spodziewali się, że są tacy dzielni i stać ich na tak wiele. Wszystko za sprawą wędrówki przez Jaskinię Mylną w Dolinie Kościeliskiej. Kulturę i zwyczaje przybliżył uczestnikom wycieczki góral w Izbie Regionalnej w Murzasichlu. Spotkanie z gwarą na początku przysparzało słuchaczom nie lada kłopotu, ale już po dłuższej chwili język górali podhalańskich okazał się całkiem zrozumiały. Uczestnicy dowiedzieli  się wiele o zwyczajach, strojach, muzyce, sprzętach, dziwnych narzędziach oraz o powstaniu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Odwiedzili również najpiękniejsze zakątki Zakopanego związane z kulturą i sportem a także religią, która na Podhalu jest szczególnie widoczna w codziennym życiu. Codziennie po powrocie do miejsca noclegu w Poroninie odbywały się rozgrywki sportowe, szczególnie między klasami. Na koniec wspólnie spędzony czas na słynnej Gubałówce okazał się wspaniałym podsumowaniem wizyty w górach, za sprawą panoramy Tatr, która wyłaniała się z chmur wędrujących  leniwie po horyzoncie.  Ostatni dzień wyjazdu wszyscy spędzili w Parku Rozrywki – Energylandia. Cały wyjazd pozostanie na długo w pamięci uczestników, a więzi, na nowo odkryte znajomości, a nawet przyjaźnie z pewnością zaowocują w przyszłości jeszcze lepszą atmosferą i wzajemnymi relacjami w obu klasach. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele p. Bartosz Rygielski, p. Dawid Pacholski oraz kierownik wycieczki – p. Tomasz Centkowski. Dodatkowo wspomagała w opiece p. Iwona Wojciechowska, która z racji swojego zawodu, służyła również fachową opieką medyczną. Wszystkim opiekunom składamy gorące podziękowania.

Tomasz Centkowski

Skip to content