Wycieczka klas 3 SP do Łodzi

5 czerwca 2023 roku klasy 3 SP pojechały wraz z p. Gabrielą Goszcz, Klaudią Majewską-Rybacką, Katarzyną Sobolewską oraz Kingą Musialik do Łodzi. Na początku pojechaliśmy do „Black World”, gdzie mogliśmy poznać świat osób niewidomych. Niewidome przewodniczki pokazały nam urządzenia wspomagające ich codzienne funkcjonowanie – laskę oraz urządzenie do rozpoznawania kolorów ubrań. Byliśmy również w specjalnej sali, gdzie poruszaliśmy się w całkowitej ciemności, by poczuć, jak to jest nic nie widzieć. Na zakończenie rysowaliśmy w ciemności. Następnie udaliśmy się do Muzeum Światła, w którym znajduje się 10 pokojów. Dzieci rysowały światłem, weszły do gabinetu luster, grały w gry swoich rodziców, nagrywały filmy ze stroboskopem oraz wchodziły do niekończącej się przestrzeni. W pokoju iluzji spacerowały po suficie, a w pokoju księżycowym łapały chmury. Na koniec naszej wycieczki kupiliśmy pamiątki oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie przy Sercu WOŚP.

Gabriela Goszcz

 

Skip to content