Wizyta archeologa w klasie 2aSP

W dniu 14.06.2023 r. klasę 2aSP odwiedziła pani dr Alicja Drozd-Lipińska, antropolog, archeolog, biegły sądowy z Wydziału Nauk Biologicznych I Weterynaryjnych UMK w Toruniu. W trakcie spotkania pani profesor opowiadała o swojej pracy, tłumaczyła, w jaki sposób aktywność fizyczna, tryb życia czy sposób odżywiania wpływają na rozwój człowieka. Dzieci miały możliwość zdobycia wiedzy o podstawowych metodach analiz kości ludzkich i zobaczyć, jak antropolodzy starają się na podstawie szkieletu odczytać historię życia człowieka, którego szczątki mają zbadać. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu wykładów “Wpływ aktywności fizycznej i współzawodnictwa sportowego na rozwój ontogenetyczny człowieka”, sfinansowanego przez Fundację ANWIL w ramach Programu Wolontariatu Pracowniczego pn. „ANWIL pomaga” (Projekt: “Bardzo potrzebny jest talent, ale poparty mocną pracą” – współzawodnictwo sportowe i jego wpływ na sprawność psychomotoryczną i stan zdrowia dzieci i młodzieży).

Sandra Litka

Skip to content