Bal Ósmoklasisty

“Wszystko ma swój czas. Każde dzieło ma swój czas pod niebem.  Jest czas śmiechu (…) i czas tańca…”
(Kohelet)

W czwartkowy wieczór, 15 czerwca 2023 roku, odbył się bal ósmoklasistów. Zaproszonych gości przywitali przedstawiciele najstarszych klas – Helena Linowiecka (klasa 8b), Jakub Orczyk (klasa 8a) i Aleksander Wojciechowski (klasa 8c).

Zgodnie z tradycją bal rozpoczął się polonezem. Wszyscy nauczyciele oraz przybyli rodzice przyglądali się tanecznemu występowi z ogromnym wzruszeniem oraz dumą. Oficjalnego otwarcia balu dokonał ksiądz dyrektor Jacek Kędzierski, który w swym przemówieniu wrócił do lat, kiedy bohaterów balu – młodzież klas ósmych – witał w pierwszych klasach Zespołu Szkół Katolickich. Podziękował uczniom za lata wspólnej pracy, nauczycielom i wychowawcom za zaangażowanie, a rodzicom za wsparcie procesu edukacji. Następnie głos, w imieniu rodziców, zabrała pani Katarzyna Zarzecka, która wyraziła wdzięczność dla dyrekcji i nauczycieli za wieloletnią pracę a przyszłym absolwentom życzyła udanej zabawy na balu oraz dalszych sukcesów na nowym etapie edukacji. Nie zabrakło także podziękowań złożonych przez uczniów klas ósmych dyrekcji, wychowawcom i rodzicom. W dalszej części balu młodzież poddała się zabawie na parkiecie. Towarzyszyła jej wspaniała atmosfera i radosne emocje.

Z pewnością bal na długie lata pozostanie dla jego uczestników cudownym wspomnieniem.

Zobaczcie jak pięknie wyglądali!

Sylwia Pietrzak

Skip to content