Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2023 r. w Małym Długoszu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia było wzbudzanie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia.
Zarówno w salach, jak i na szkolnych korytarzach można było spotkać wielu uczniów oraz pracowników szkoły. Elementy ich strojów jednoznacznie wskazywały, jaki to dzień – były w kropki, kropeczki, grochy czy groszki. Każda klasa tematy kropek realizowała po swojemu. Niektórzy oglądali film The Dot – Kropka, który opowiada o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Inni wykonywali kropkowe obrazki i ciekawe prace plastyczne. Wychowawcy świetlicy przygotowali na tę okazję Kropkową Fotobudkę, która odwiedziła wszystkie klasy Małego Długosza, a po lekcjach była dodatkową atrakcją dla dzieci przebywających w świetlicy szkolnej.
Z pewnością był to dzień pomysłowości, kreatywności, odwagi odkrywania swoich mocnych stron i dobrej zabawy.

Marta Wójciak

Skip to content