Integracja klas 3 LO

Jak każdego roku, tradycyjnie klasy z rocznika szkolnego 2021/2022 – 2024/2025 wraz ze swoimi wychowawcami p. Joanną Karwowską, p. Moniką Bińczarską i ks. Adamem Zielińskim rozpoczęły rok szkolny na wesoło w swoim sympatycznym gronie.

18.09.2023r. wyruszyliśmy o 8:30 do Multikina we Włocławku, gdzie odbyła się projekcja pouczającego filmu animowanego: „ Między nami żywiołami”. Film opowiadał historię Miasta Żywiołów, gdzie mieszkali obok siebie przedstawiciele czterech nacji – Ognia, Wody, Ziemi i Powietrza. Główną bohaterką była Iskra – twarda, wygadana i wybuchowa dziewczyna, która zaprzyjaźnia się z pogodnym, choć nieco ciapowatym i łzawym Wodkiem. Ta nowa znajomość zmusza ją do zrewidowania poglądów na życie. Film otworzył nam oczy na różne sprawy, o które potykamy się każdego dnia. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie problemy da się rozwiązać, ale nie w pojedynkę, i że miłość, dobro i szacunek to recepta na dzisiejsze czasy.

Po projekcji filmu, poszliśmy na małe zakupy spożywcze i z zapasami udaliśmy się do ogrodów Seminarium Duchownego we Włocławku, gdzie ks. Adam przygotował wspaniałego grilla. Spędziliśmy wspólnie czas jedząc, grając w gry, piłkę i odpoczywając na kocykach oraz ławeczkach opowiadając wesołe historie.

Następnie posprzątaliśmy wszystko i w dobrych nastrojach wróciliśmy do domu.

Wyjście uważamy za bardzo udane – takie przedłużenie wakacji, tylko w szkolnym gronie, gdyż pogoda nam sprzyjała, było bardzo ciepło i słonecznie, co odzwierciedlało nasze nastroje.

Warto również wspomnieć, że po drodze weszliśmy na krótką modlitwę do katedry włocławskiej, aby podziękować za wspólny czas.

Joanna Karwowska

Skip to content