Wycieczka klasy 2a i 3c SP do Ogrodu edukacyjnego „Rycynowy Zakątek”

Dnia 18.09.2023 r. klasa 2a oraz 3c wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Wiśniewską oraz p. Urszulą Bordyn wybrały się do Kowala, by poznać walory Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pszczelarskich, podczas których zdobyli  nową  wiedzę z dziedziny pszczelarstwa i życia pszczół. W części teoretycznej, przeplatanej licznymi ciekawostkami i pokazami praktycznymi, dzieci dowiedziały się między innymi: kto zamieszkuje ul,  jakie funkcje pełnią w ulu poszczególne pszczoły, poznały budowę ula, oglądały przedmioty niezbędne w pracy pszczelarza, dowiedziały się jak powstaje miód i jak wygląda jego droga do słoiczka. Dodatkową atrakcją była degustacja miodu i próby odgadnięcia jego składu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli również film edukacyjny 3D „Tajemnice przyrody”, który przedstawiał ciekawostki przyrodnicze Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego, roślinność, zwierzęta, pomniki przyrody, interesujące miejsca. Mali Długoszacy również w aktywny sposób spędzili czas bawiąc się i ucząc poprzez zabawy na magicznym interaktywnym dywanie. Pobyt w „Rycynowym Zakątku” był wspaniałą lekcją przyrody oraz dał możliwość integracji uczniów obu klas.  Bardzo dużo radości sprawiły dzieciom zabawy na edukacyjnym placu zabaw, który był  wyposażony w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zwieńczeniem wycieczki było skosztowanie kiełbasek z grilla.

Dziękujemy pani Kindze Musialik, pani Małgorzacie Stasiak oraz pani Marcie Treli za pomoc w opiece nad dziećmi.

 Katarzyna Wiśniewska

Skip to content