Mały Długosz na spektaklu “Roszpunka” w Teatrze Impresaryjnym

W dniu 27.09.2023 r. przedszkolaki z grup 3-latki, 5-latki i 6-latki B oraz uczniowie z klas I-III uczestniczyli w spektaklu “Roszpunka” wystawionym w Teatrze Impresaryjnym przez Teatr In-Art z Wrocławia. Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych dzieci w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udział w spektaklach oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa wśród najmłodszych.
“Roszpunka” to bardzo dobrze znana dzieciom baśń Braci Grimm, która opowiada o ważnych w życiu każdego człowieka wartościach, że dobro zwycięża a zło zostaje pokonane.
Tym razem przedszkolaki i uczniowie obejrzeli interpretację baśni aktorów teatru z Wrocławia w reżyserii K. Kuldy. Gówna bohaterka , młoda dziewczyna odważnie stawiała czoła przeciwnościom losu, przekazując młodym widzom lekcję o sile wewnętrznej, determinacji i odwadze.
Piękna scenografia, gra świateł i muzyka śpiewana na żywo sprawiły, że spektakl bardzo podobał się wszystkim a dzieci żywo reagowały na przedstawione zdarzenia. Na koniec aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Katarzyna Hofman

Skip to content