Wycieczka do Orientarium ZOO i Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

27 września 2023 r. klasy 4b SP oraz 3c SP wraz z wychowawczyniami p. Magdaleną Żuchowską  p. Urszulą Bordyn oraz p. Kingą Musialik i p. Kamilą Włodarzewską wybrały się na wycieczkę do Orientarium ZOO w Łodzi oraz do Centrum Nauki i Techniki EC1.

Orientarium zajmuje połowę terenu łódzkiego zoo. Największą atrakcją Orientarium jest podwodny tunel. Można z niego obserwować rafę koralową, rekiny  i płaszczki. Ma około 26 m długości i 2,4 m wysokości. Wielką atrakcją jest także wybieg i basen dla słoni.  O godz. 11.00 uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć karmienie i kąpiel słoni w częściowo przeszklonym, wewnętrznym basenie. Łódzkie Orientarium tonie w egzotycznej, tropikalnej zieleni. W basenie  z wodospadem podziwiali najdłuższego krokodyla gawialowego Europy. Oprócz basenów i ogrodów w Orientarium są wybiegi dla panter mglistych, niedźwiedzi malajskich, gibonów,  orangutanów, lwów, tygrysów, żyraf, woliery dla dzioborożców i szpaków balijskich oraz wiele innych egzotycznych zwierząt. Następnym celem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki EC1, które znajduje się na terenie historycznej Elektrowni Łódzkiej Na miejscu uczniowie obejrzeli seans w kinie Sferycznym „Jesteśmy Kosmitami” następnie kilkuczęściową ekspozycję poruszającą różne obszary nauki. Wszystko zostało przygotowane w taki sposób, aby każdy z wizytujących, niezależnie od tego ile ma lat czy też jak biegły jest w znajomości najbardziej skomplikowanych zjawisk bawił się świetnie. Głównym elementem Ulicy Żywiołów jest jej wystawa stała, zorganizowana wokół tematu pięciu żywiołów: Wody, Ziemi, Życia, Ognia i Powietrza. Wystawa “Rozwój wiedzy i cywilizacji” pozwala prześledzić relację pomiędzy tym, jak rozwijała się ludzkość wraz z poznawaniem coraz to kolejnych zjawisk rządzących naszym światem.

Wycieczka była okazją do relaksu wśród zwierząt i pięknej przyrody, powtórki na wesoło w przedmiotów ścisłych w EC1 oraz integracji między klasowej naszych uczniów.

Magdalena Żuchowska

 

Skip to content