Światowy Dzień Zwierząt w Małym Długoszu

Dnia 4 października obchodzimy „Światowy Dzień Zwierząt”. Święto to zapoczątkowane zostało już w 1931 roku w dzień wspomnienia w Kościele Katolickim św. Franciszka z Asyżu – patrona zwierząt i ekologii. Uczniowie z klasy 2a wybrali się w tym dniu do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza do Strefy Dziecka, gdzie pani Sylwia Warchoł ze Schroniska dla zwierząt we Włocławku opowiedziała uczniom o swojej pracy oraz mieszkańcach schroniska. Celem spotkania było wyjaśnienie dzieciom na czym polega praca schroniska oraz jak dbać i pomagać zwierzętom. Podczas spotkania Mali Długoszacy dowiedzieli się również, jaką rolę pełnią schroniska dla zwierząt oraz na czym polega odpowiedzialna opieka nad zwierzęciem. Nasi uczniowie mają wielkie serca. Na spotkanie z panią Sylwią Warchoł do Miejskiej Biblioteki Publicznej przynieśli karmę dla zwierząt.

Dziękuję pani Małgorzacie Stasiak oraz pani Kamili Włodarzewskiej za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Wiśniewska

 

Skip to content