Dzień Muzyki w przedszkolu

9 października 2023 roku w Katolickim Przedszkolu ,,Pod Aniołem Stróżem” obchodziliśmy Światowy Dzień Muzyki. To doskonała okazja, aby grać tańczyć i śpiewać. W tym dniu dzieci przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Przedszkolaki nie tylko uważnie słuchały utworów muzycznych, ale również aktywnie uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było spotkanie z wyjątkowym gościem, p. Robertem Paczkowskim – saksofonistą. Spotkanie z muzykiem pozwoliło przedszkolakom w bardzo atrakcyjny sposób poznać instrument dęty jakim jest saksofon. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyglądem oraz brzmieniem instrumentu. Zabawa była wyśmienita, a dzieci radosne i zadowolone.

                                                                                                           Marta Chrapkowska

Skip to content