Dzień Gier Planszowych w świetlicy Dużego Długosza

10 października 2023 roku obchodzony jest Dzień Gier Planszowych. Z tejże okazji w świetlicy szkolnej Dużego Długosza uczniowie mogli wziąć udział w rozgrywkach z ulubionych gier planszowych podczas zastępstw.

Wśród graczy wyłoniono zwycięzców, którzy nagrodzeni zostali dyplomami oraz słodkimi upominkami. W miniturniejach klasowych zwyciężyli: Antonina Kwaśniewska kl. 5c, Aleksandra Kopaczyk kl. 5c, Kinga Karpińska kl. 5c, Barbara Ritter kl. 6a, Karol Ozdoba kl. 6a, Antonii Zimny kl. 6a, Patryk Kędzierski kl. 6a. Dla wszystkich uczestników była to nie tylko świetna zabawa z kolegami i koleżankami, czy okazja do integracji, ale również wspaniała lekcja zasad fair play.

Granie w planszówki wspiera rozwój intelektualny i angażuje kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja czy liczenie. Z całą pewnością można stwierdzić, że Dzień Gier Planszowych należał do najbardziej udanych dni w roku szkolnym.

Jakie są plusy grania w planszówki?

Gry planszowe:

– zwiększają aktywność mózgu

– przynoszą śmiech i zmniejszają stres

– zbliżają ludzi i wzmacniają relacje

Zachęcamy wszystkich do grania w gry planszowe!

Kamila Marcinkowska

 

 

Skip to content