Uczniowie Małego Długosza na musicalu “Królowa Śniegu”

10 października 2023 r. klasy 1b, 3b i 2c wybrały się do Browaru B na musical “Królowa Śniegu”. „Królowa śniegu” to ponadczasowa baśń Hansa Christiana Andersena, która rozgrzewa miliony czytelników już od 1845 roku. To przepiękna opowieść, która na dobre zadomowiła się nie tylko w dziecięcej wyobraźni. Zupełnie nowa adaptacja sceniczna ukochanej przez pokolenia historii jest pełna humoru oraz fascynującej tajemnicy. Pełna przygód historia niesie ponadczasowe wartości, podkreśla jak ważne w życiu są przyjaźń i miłość. Groźna, a jednocześnie fascynująca Kraina Lodu, zła i piękna królowa, rozbite kawałki zaczarowanego zwierciadła i ekscytujące przygody Gerdy poszukującej Kaja, składają się w fantastyczne obrazy o odwiecznej walce dobra ze złem. Muzycznie rozśpiewana inscenizacja w nowoczesnej scenografii sprawiła, że była to podróż niezapomniana dla naszych Długoszaków.

Ewa Jackowska

 

Skip to content