Szlakiem włocławskich murali

W ostatnich latach coraz więcej miast zmienia swoje przestrzenie miejskie w galerie sztuki współczesnej na świeżym powietrzu. Jednym z takich miast jest Włocławek, a zwłaszcza jego dzielnica Śródmieście, która staje się skarbnicą murali.

19 października br. uczniowie klasy 7b uczestniczyli w wyjątkowej lekcji plastyki w terenie. Szlakiem włocławskich murali oprowadziła nas Pani Aneta Chełminak – mama naszego ucznia z kl. 7b, która uczestniczy w realizacji  programu „Rewitalizacja Śródmieścia”. Uczniowie przekonali się, że malowidła ścienne są ozdobą wielu włocławskich podwórek i starych kamienic. Wspólnie podziwialiśmy prace artystów ulicznych, odczytując ich charakter, technikę wykonania i  przesłanie.

Jesienna lekcja po Włocławku była okazją do dyskusji, wymiany obserwacji i zachwytu nad sztuką współczesną. Bardzo dziękujemy Pani Anecie Chełminiak  za przekazanie cennych informacji nt. historii powstania murali w naszym mieście, wielu ciekawostek związanych z ich wykonaniem oraz towarzyszącym im przesłaniem.

Bożena Sobierajska

Skip to content