Światowy Dzień Chleba w Dużym Długoszu

„Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.

św. Brat Albert

Wczesnym rankiem 19. października br., kiedy społeczność szkoły raźnym krokiem przekraczała mury Długosza, szkolny korytarz  zapełnił się zapachem pachnącego pieczywa oraz  hasłami związanymi ze Światowym Dniem Chleba, który przypadał w tym roku 16. października.

Wolontariusze skupieni w Szkolnym Kole Wolontariatu „Mały Książę” zwrócili szczególną uwagę na szacunek do chleba. Prezentowali hasła m.in. „Nie wyrzucaj chleba, bo za rogiem bieda” , czy „ Nie wyrzucaj chleba bo niejednemu go potrzeba”. Wydarzeniu temu towarzyszył portret św. Brata Alberta oraz Jego wyjątkowe słowa: „Powinno się być dobrym jak chleb; powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.” Celem akcji było ukazanie jak ważny w dzisiejszych czasach jest szacunek do chleba. Uczestnicząc w akcji  charytatywnej można było wesprzeć osoby potrzebujące. Zebrane pieniądze do puszki w kwocie 47,60 gr. zostaną przekazane Caritas Diecezji Włocławskiej.

Bożena Sobierajska – organizator wydarzenia wraz z Wolontariuszami Szkolnego Koła Wolontariatu „Mały Książę”

Skip to content