Słoneczka odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną we Włocławku

23 października 2023 roku przedszkolaki z grupy „Słoneczka” wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku. Celem wyjścia było zapoznanie z biblioteką i z jej zbiorami, przygotowanie do samodzielnego wyboru literatury oraz wdrażanie do dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek. Nasi podopieczni uwielbiają słuchać opowieści i bajek, a my nauczyciele, z chęcią je im czytamy, dlatego też nie mogło ominąć nas odwiedzenie tak wspaniałego miejsca, jakim jest biblioteka.

Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z zasadami wypożyczania książek, oprowadziła między regałami oraz przeczytała ciekawą książkę. Po wysłuchaniu maluchy wzięły udział w quizie wiedzy oraz rozwiązywały zgadywanki na temat postaci z bajek. Biblioteka to jednak nie tylko książki. „Słoneczka” oprócz tego, że mogły samodzielnie wybrać i obejrzeć interesującą literaturę, to miały też możliwość zagrać na dywanie interaktywnym, sterować robotami za pomocą tabletów oraz rysować na ścianie pokrytej farbą tablicową. Przedszkolaki podziękowały miłym paniom bibliotekarkom za czas spędzony w tym wspaniałym miejscu i obiecały, że wraz z rodzicami będą do niego często wracać.

Paulina Makowska

 

Skip to content