Aniołki z wizytą na poczcie

27 października dzieci z grupy „Aniołki” wybrały się do Urzędu Pocztowego mieszczącego się przy Alei Fryderyka Chopina we Włocławku.

Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska pracy i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji użyteczności publicznej. Przedszkolaki poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Dzieci  zapoznały się z  logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Pani, która oprowadzała nas pokazała także duży stempel, był to datownik, którym wykonaliśmy kilka stempli. Największym zainteresowaniem cieszyły się różnorodne znaczki, które mogliśmy oglądać za pomocą lupy. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Dziękujemy Pani Naczelnik oraz wszystkim pracownikom Poczty – zarówno obecnym na spotkaniu, jak i nieobecnym za ich codzienny trud i poświęcenie.

Justyna Paczkowska

Skip to content