Wycieczka klasy 1aSP do Torunia

W piątek 27 października 2023 roku klasa 1a SP z panią Kingą Musialik oraz panią Klaudią Majewską-Rybacką pojechała na wycieczkę do Torunia. Była to nasza pierwsza wspólna wyprawa, więc dzieci musiały zapoznać się z zasadami obowiązującymi podczas wycieczek. Najpierw udaliśmy się do Planetarium na seans “Cudowna podróż”. Podczas seansu udaliśmy się w podróż po Układzie Słonecznym i dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o wszechświecie. Wiemy już:
– dlaczego w nocy jest ciemno,
– czy niebo może być czerwone,
– co to jest gwiazdozbiór i czym są gwiazdy,
– jak wygląda Księżyc z bliska?
Dodatkowo obejrzeliśmy jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. To była fantastyczna przygoda. Potem udaliśmy się na spacer z przewodnikiem po toruńskiej starówce. Była to okazja do poznania wielu legend związanych z Toruniem. Po spacerze zrobiliśmy zakupy w sklepie firmowym z piernikami i wróciliśmy do Włocławka. Mamy wiele miłych wspomnień, o których będziemy długo opowiadać!
Klaudia Majewska-Rybacka
Skip to content