Bal Wszystkich Świętych

Wigilia Wszystkich Świętych to w kalendarzu liturgicznym Kościoła niezwykle ważne święto. Towarzyszy mu zaduma i pamięć o tych, których już z nami nie ma. Postanowiliśmy przypomnieć o tym wyjątkowym dniu młodzieży klas 5-8 SP, organizując Bal Wszystkich Świętych pod hasłem: “Święci są wśród nas”.

Uczniowie przygotowując się do różnych konkurencji zdobywali wiedzę na temat świętych. Patronami tegorocznych obchodów byli: św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Rita z Cascii, św. Tomasz z Akwinu i św. Dominik z Savio. Uczniowie wzięli udział w następujących konkursach:

  1. Jak wygląda święty? – konkurs plastyczny.
  2. Znam świętego – konkurs wiedzy.
  3. Wybiorę świętego i przebiorę się za niego.

Rozstrzygnięcia poszczególnych zadań odbywały się w kategoriach wiekowych a zwycięzcy i wyróżnieni otrzymywali słodkie upominki.
Konkursom towarzyszyły radosne pląsy prowadzone przez p. Paulinę Tokarska.
Dziękujemy wszystkim za radosną zabawę!

Organizatorzy: Paulina Tokarska i Sylwia Pietrzak

Skip to content