“Sztuka zamiast…” – warsztaty plastyczne 5b SP

7 listopada w Galeria Sztuki Współczesnej przy ulicy Miedzianej spotkaliśmy się z panią Małgorzatą Jabłońską, która poprowadziła warsztaty w ramach projektu “Obrazy, konstrukcje, obiekty”. Jego celem było propagowanie plastycznych form spędzania wolnego czasu, zgodnie z zadaniem realizowanym na zlecenie Gminy Miasta Włocławek w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki w roku 2023.

Spotkanie rozpoczęło pytanie: “Co to jest dzieło sztuki?”. Następnie oglądaliśmy formy plastyczne wykonywane różnymi technikami. Prowadząca pokazując szkice, grafiki, obrazy, plakaty, fotografie artystyczne, rzeźby, obiekty przestrzenne, instalacje i konstrukcje kierowała naszą uwagę nie tylko na sposoby wykonywania prac, i użyte materiały, ale również na emocje wyrażane przez artystów.

Po teoretycznym wstępie nastąpiła właściwa część warsztatów. Naszym zadaniem było zaprojektowanie i wykonanie konstrukcji przestrzennej z tektury. Ambitnie podeszliśmy do zadania a nasze dzieła możecie podziwiać na załączonych fotografiach. Okazało się, że może być ekscytująco nawet bez komputera, telefonu czy gry komputerowej.

Dziękujemy p. Bożenie Sobierajskiej za zorganizowanie wyjścia. Bawiliśmy się doskonale.

Klasa 5b z wychowawcą – Sylwią Pietrzak

Skip to content