Wizyta klasy 1aSP w Muzeum Historii Włocławka

W dniu 15 listopada 2023 roku klasa 1a SP z wychowawczynią oraz panią pedagog Andżeliką Uzarczyk wybrała się do Muzeum Historii Włocławka w celu obejrzenia wystawy „Pradzieje Kujaw i ziemi dobrzyńskiej”. Podziwialiśmy liczne świadectwa materialne kultur archeologicznych z obszarów dzisiejszej Polski oraz regionu Kujaw wschodnich i ziemi dobrzyńskiej — od epoki kamienia do okresu wpływów rzymskich. Ekspozycja obejmowała również narzędzia z drewna, kości, rogu, kamienia i metali, broń, naczynia oraz biżuterię i różne formy obrządku pogrzebowego. Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Między nami jaskiniowcami”, które poprowadziła pani archeolog Monika Włodarczak. Uczniowie dowiedzieli się, jak nasi przodkowie próbowali przetrwać w zmieniającym się klimacie zlodowaciałej Europy, wykonali prace plastyczne przedstawiające zwierzęta opiekuńcze oraz przeszli rytuał stania się myśliwym. Zajęcia w muzeum były dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem.

Klaudia Majewska-Rybacka

Skip to content