„Calineczka” w wykonaniu przedszkolaków

16 listopada 2023 roku dzieci z grupy „Słoneczka” z okazji obchodzonego w listopadzie Dnia Postaci z Bajek przygotowały przedstawienie.

Sześciolatki wcieliły się w bohaterów jednej z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Calineczka” i  przedstawiły niezwykle barwną historię maleńkiej dziewczynki, która wyruszała w świat, aby odkrywać jego piękno, ale także kryjące się w nim zagrożenia. Maleńka bohaterka przebyła długą i trudną drogę, na której zmagała się z egoistycznymi postaciami narzucającymi jej swoje pragnienia. Losy Calineczki układają się w opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku oraz wrażliwości na cierpienie innych. Dzieci świetnie wczuły się w role postaci z bajki i zagrały jak profesjonalni aktorzy.

Małym artystom gratulujemy zdolności, wytrwałości i oczywiście odwagi. Maluchy występowały na tle pięknej dekoracji będącej dziełem p. Sandry Jagielskiej. Serdeczne podziękowania składamy rodzicom przedszkolaków za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów dla dzieci oraz za pomoc w organizacji uroczystości.

Paulina Makowska

Skip to content