Aniołki na warsztatach bożonarodzeniowych w muzeum

Dnia 29 listopada grupa „Aniołki” wybrały się do Muzeum Ziemi Kujawsko – Dobrzyńskiej we Włocławku mieszczące się przy ulicy Zamczej, gdzie uczestniczyły w edukacyjnych warsztatach bożonarodzeniowych. Celem spotkania było wywołanie radości z powodu zbliżających się świąt, wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej oraz organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystywaniu posiadanych sprawności i umiejętności. Podczas warsztatów dzieci wykonały kalendarz adwentowy w kształcie bałwana oraz  tańczącego Mikołaja. Ponadto uczestnicy zajęć mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat tradycji i obrzędów bożonarodzeniowych.

Wszystkim pracownikom muzeum w ten przedświąteczny czas składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Justyna Paczkowska

Skip to content