Nauczyciele z Małego Długosza na forum Fundacji Orange

Empatia – była tematem przewodnim FORUM FUNDACJI ORANGE, w którym 29 listopada 2023 roku w Warszawie, miały przyjemność uczestniczyć przedstawicielki Małego Długosza – p. Ewa Jackowska oraz. p. Kamila Kurdubska.
Dzięki zakwalifikowaniu się do programu MegaMisja, w naszej szkole od września prowadzone są nowoczesne zajęcia dla dzieci, których celem jest podniesienie wiedzy i kompetencji cyfrowych. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Na Forum mogliśmy przyjrzeć się też takim tematom, jak: empatyczne przywództwo, dobrostan, ale także higiena cyfrowa, czy krytyczne myślenie. To ważne kwestie w edukacji. Była to wyjątkowa okazja do pięknych, wspólnych przeżyć, wymiany doświadczeń, a także ważnych dyskusji czy refleksji na temat dzisiejszego świata, roli emocji – u dzieci młodzieży, a także o nas – dorosłych. Cenne wskazówki niewątpliwie skłaniają do przyjrzenia się nauczaniu od innej, nowoczesnej strony.
Ewa Jackowska
Skip to content