Dzień Patrona Szkoły – 608. urodziny ks. Jana Długosza

1 grudnia 2023 obchodziliśmy 608. rocznicę urodzin księdza Jana Długosza. To radosne świętowanie rozpoczęło się od porannej mszy świętej w kaplicy szkolnej. Po eucharystii pod pomnikiem Jana Długosza zostały złożone kwiaty przez delegacje uczniów i pracowników szkoły.

W dalszej części obchodów Święta Patrona młodzież miała okazję uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez długoszaków. Przenosząc się w czasy średniowieczne, w kolejnych  scenach teatralnych mogliśmy poznać ważne momenty z życia i działalności Jana Długosza. Młodzież złożyła życzenia patronowi szkoły, w rolę którego wcielił się uczeń naszego liceum, Mikołaj Wałęza (IVA LO). Wspólnie odśpiewaliśmy “Plurimos Annos”, po czym wysłuchaliśmy słów Jana Długosza skierowanych do obecnego pokolenia.

Dzień patrona szkoły był również okazją do przeprowadzenia testu sprawdzającego wiedzę na temat biografii Jana Długosza, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Uczestnicy otrzymywali słodkości z wizerunkiem patrona i gmachu szkoły. Nie był to jednak jedyny przysmak w tym dniu.

Z inicjatywy ks. dyrektora każdy uczeń mógł skosztować urodzinowego tortu.

 W związku z obchodami zostały również przeprowadzone szkolne konkursy. Gratulujemy zwycięzcom! Listę laureatów zamieszczamy poniżej

  1. Konkurs plastyczny dla klas 5-6 SP

I miejsce: Adrianna Arkuszewska 5a

II miejsce: Małgorzata Matuszewska 5a

III miejsce: Alex Abrahamyan 5b

  1. Konkurs plastyczny dla klas 7-8 SP

I miejsce: Aniela Śmigiel 7a

II miejsce: Gabriela Charzewska 7b

III miejsce: Kornelia Idryan 7c

  1. Konkurs multimedialny – prezentacja multimedialna dla SP

I miejsce: Filip Zieliński 5b

II miejsce: Agata Lach 8a

III miejsce: Zuzanna Kamedulska 6c

  1. Konkurs literacki dla SP – Moje Spotkanie z Janem Długoszem

I miejsce: Julia Skibińska 7a

II miejsce: Wiktoria Jóźwiak 7a

  1. Konkurs plastyczny dla LO

I miejsce: Natalia Żurańska 3b

II miejsce: Aleksandra Kurzępa 2b

III miejsce: Oskar Kujawski 1d

  1. Konkurs multimedialny – Jan Długosz w memach

I miejsce: Patrycja Morawska 2b

II miejsce: Piotr Stocki 2a

III miejsce: Filip Czapowski 2a

  1. Konkurs literacki dla LO – Rola historii w moim życiu

I miejsce: Bartłomiej Burakowski 1b

Niewątpliwie rocznicę urodzin patrona szkoły uczciliśmy godnie. Dzień ten pozostanie jednym z najważniejszych dni w szkolnym kalendarzu.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content