Światło prowadzące do Jezusa…

Adwent jest to czas przygotowań do spotkania z Jezusem i do Jego Narodzin poprzez udział w roratach. Dzieci z naszego przedszkola z wielką radością i entuzjazmem wzięły udział w konkursie na wykonanie „Lampionu Adwentowego”. Lampion rozprasza ciemności, a nam przypomina o zapraszaniu Jezusa do naszych serc. Czworoboczny, ozdobiony chrześcijańskimi symbolami, z zapalonym na początku mszy świętej roratniej światłem we wnętrzu, przypomina o konieczności gromadzenia w Adwencie dobrych uczynków. To one, jak światło, rozświetlają mroki grzechu, by wskazać Jezusowi Chrystusowi drogę do naszych serc, a nam drogę do Betlejem. Ponadto światło symbolizuje nie tylko samego Zbawiciela. Lampion odsyła nas również do przypowieści o pannach roztropnych, oczekujących przybycia Oblubieńca.
Sam konkurs trwał od 7 do 27 listopada 2023 roku, a jego rozstrzygnięcie odbyło się 1 grudnia. Celem konkursu było rodzinne zatrzymanie się i przygotowanie do nadchodzącego Adwentu, który przygotowuje do spotkania z samym Jezusem.
Lampiony wykonały dzieci w domu przy pomocy całej rodziny. Zostały przygotowane z różnych materiałów: papieru, kartonu, słoika lub innego tworzywa, a następnie pięknie ozdobione i w końcu przyniesione do przedszkola. Prace konkursowe były kolorowe i różnorodne. Przez pewien czas były dekoracją korytarza przedszkolnego.
Do oceny lampionów adwentowych przystąpiła komisja w składzie: s. Aliny Śmiałek i p. Jolanty Gitner. Po obradach prace dzieci zostały nagrodzone. W każdej grupie wiekowej zostały wybrane I, II, i III miejsca. Pozostałe prace zostały również nagrodzone. Nagrodziliśmy 81 lampionów. Wszystkie dzieci otrzymały dyplom uczestnictwa w konkursie oraz prezenty. Z nagrodzonymi lampionami będziemy uczestniczyć w roratnich spotkaniach z Maryją, oczekując na przyjście Jezusa. Wielkie podziękowania kieruję pod adresem dzieci, ich rodzin i już zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

Wyniki konkursu:

3 latki

I miejsce – Mikołaj Cieplechowicz

II miejsce – Nikodem Stasiński

III miejsce – Julia Nowak

4 Latki

I miejsce – Stanisław Pokorowski

II miejsce – Lena Kowalak

III miejsce – Artur Stocki

4-5 latki

I miejsce – Maja Alabrudzińska

II miejsce – Michalina Rutkowska

III miejsce – Leon Słowiński

5 latki

I miejsce – Karina Nowakowska

II miejsce – Nadia Knapkiewicz

III miejsce – Wojciech Kowalczyk

6 latki A

I miejsce – Gabriela Brzezińska

II miejsce – Nadia Mularska

III miejsce – Olga Rybowicz

6 latki B

I miejsce – Kinga Drzewiecka

II miejsce – Jakub Czarniak

III miejsce – Maja Piaskowska

                                                                                                            s. Renata Zawadzka

Skip to content