Rodzinne warsztaty świąteczne w klasie 2a SP

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Zapach pomarańczy, piernika i przystrojona choinka budują świąteczny klimat. I właśnie po to, aby w naszej klasie zagościła świąteczna atmosfera dnia 7.12.2023 r. o godz. 16:00 uczniowie z klasy 2a wraz z rodzicami i rodzeństwem spotkali się w sali lekcyjnej, by spędzić wspólnie przedświąteczny czas. W tym dniu zorganizowane zostały warsztaty bożonarodzeniowe.

Celem spotkania była integracja rodziców, miłe spędzenie czasu ze swoimi dziećmi oraz wspólne przygotowanie ozdób świątecznych. Rodzice i dzieci z zapałem wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności.  Nasza sala zamieniła się w pracownię plastyczną, w której wszyscy odkrywali swoje talenty. Powstało wiele wspaniałych i niepowtarzalnych dekoracji świątecznych. Na naszych stołach widniały pięknie przystrojone bombki steropianowe, różnorodne ozdoby z papieru, aniołki z włóczki i wiele innych wspaniałych świecidełek. Część tych wytworów trafiła na kiermasz szkolny. Wspólna twórczość w atmosferze zabawy, zaangażowanie, przeżyte emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami są bardzo cenne. Takie spotkania na płaszczyźnie: wychowawca, rodzić i dziecko budują wzajemną więź oraz są okazją do wzajemnego, głębszego poznania.

Serdecznie dziękuję rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas oraz za przygotowany słodki poczęstunek.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content