Warsztaty florystyczne – jak wykonać stroik świąteczny

11 grudnia 2023 r. klasa 1b SP uczestniczyła w warsztatach florystycznych, podczas których każdy uczeń wykonał swój stroik świąteczny. Celem warsztatów było doskonalenie umiejętności układania oraz komponowania stroików świątecznych.
Pani Sylwia Pietrzak zapoznała uczestników warsztatów z materiałami wykorzystywanymi podczas wykonywania stroików świątecznych, udzielała porad dotyczących ich projektowania, nadzorowała samodzielne wykonywanie i projektowanie kompozycji uczniów. Dzieci mogły przekonać się, że kolorowe bombki, wstążki, świeczki oraz gałązki, stanowią doskonały materiał do wykonywania ozdobnych kompozycji. Uczniowie chętnie słuchali wskazówek, ale  także sami wykazali się kreatywnością i pomysłowością, tworząc niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Wykonane stroiki z pewnością staną się piękną ozdobą świątecznych stołów.

Gabriela Goszcz

Skip to content