Wyniki konkursu “Wolę stare ilustracje w prążki” poświęconego pamięci polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej

Uczniowie Długosza byli ostatnio zachęcani na lekcjach języka polskiego do wzięcia udziału w konkursie ,,Wolę stare ilustracje w prążki” – czyli kolaż z twórczością Szymborskiej w tle. Zadaniem konkursowym było wykonanie ,,wyklejanki” dotyczącej życia i twórczości polskiej noblistki. Sama Wisława Szymborska niejednokrotnie wspominała o swojej ciekawej pasji – tworzyła ona kolaże z wycinków z gazet. Wydarzenie miało uczcić Rok Wisławy Szymborskiej.

Konkurs organizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Aleksandrowie Kujawskim i Środowiskowy Dom Samopomocy im. prof. Jana Władysława Piltza również w tym mieście. Nagrody przyznawane były w trzech kategoriach: dzieci 6-10 lat, uczniowie 11-14 oraz starsza młodzież – powyżej 15 roku życia.

Wśród naszych uczniów nagrodzeni zostali: Gabriela Woźniak z klasy IB i Oskar Kujawski z klasy ID LO, którzy zajęli odpowiednio: drugie i trzecie miejsce w ostatniej kategorii.

12 grudnia 2023 roku o godzinie 17.00 w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim odbyło się wręczenie nagród naszym laureatom, na które niestety nie mógł dojechać Oskar. Natomiast Gabrieli udało się odebrać nagrodę osobiście, gdyż przybyła na to wydarzenie wraz z rodzicami. Uczennica odebrała nagrodę z rąk Pani Kierownik ŚDS Edyty Hermanowskiej i Dyrektorki Biblioteki – Pani Weroniki Koźmińskiej. Gabrysia udzieliła też wywiadu do lokalnych mediów.

Przybyli goście i uczestnicy konkursu podziwiali prace zarówno Gabrysi, jak i Oskara, które wyróżniały się niesamowitymi pomysłami.

Myślę, że nie tylko ja, ale i nasi nagrodzeni uczniowie z pewnością zachęcą pozostałych do próbowania swoich sił w przeróżnych konkursach – nagrodą są nie tylko piękne pamiątki i wartościowe przedmioty, ale też uznanie i odkrywanie swoich talentów.

Dziękuję Rodzicom zwycięzców za życzliwość i wsparcie. Wraz z Gabrysią i jej rodzicami podziwialiśmy wyremontowaną bibliotekę, czytelnię i salę kolumnową w budynku dworca.  Z radością motywowałam uczniów do udziału w konkursie organizowanym przez moje miasto i uważam, że absolutnie się nie zawiedliśmy!

Aleksandra Michalak

 

 

Skip to content