Z Maryją wędrujemy przez Adwent

Podobnie jak w ubiegłych latach trzy dni w każdym tygodniu adwentowym przed lekcjami w Małym Długoszu rozbrzmiewają piosenki adwentowe, a uczniowie z lampionami w dłoniach procesyjnie przechodzą do szkolnej kapliczki, aby tam pod opieką Maryi, Matki Syna Bożego, przygotować się na spotkanie z Jezusem w Boże Narodzenie. Ten Adwent jest jednak dla nas wyjątkowy, gdyż nie tylko przygotowuje społeczność Małego Długosza do dobrego przeżycia kolejnej rocznicy urodzin Jezusa, ale także na spotkanie z Jego Matką w kopii Cudownego Obrazu z Jasnej Góry, który lutym zagości w murach naszej szkoły. Stąd przewodniczką przez Adwent jest dla nas Maryja. Uczniowie poznają kolejne etapy Jej życia opisane w Piśmie Świętym, a także historię Obrazu Jasnogórskiego, a wraz z nimi miłość Maryi do Boga i ludzi. Maryja tę miłość okazuje również poprzez szczególną troskę o ludzi, którzy modlą się przed Jej wizerunkiem w Jasnogórskiej Ikonie.

Niech ten szczególny czas zaowocuje w sercach Małych Długoszaków i całej szkolnej społeczności wzrostem wiary, nadziei i miłości, a Maryja tak, jak światełka lampionów pokazuje nam drogę do Boga.

s. Alina Alicja Śmiałek

Skip to content