Świąteczne warsztaty dekorowania bombek

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole warsztaty malowania bombek choinkowych zorganizowane przez p. Katarzynę Lewińską oraz Aleksandrę Michalak.

Specjalnie na tę okazję pojawiły się u nas dwie cudowne malarki pracujące latami w Fabryce Fajansu we Włocławku. Pani Krystyna Zagrabska oraz pani Bożena Awarska to przemiłe, sympatyczne, pełne ciepła i cierpliwości dla naszych długoszaków, ale przede wszystkim bardzo zdolne osoby. Nie pracują już zawodowo w fabryce, ale nadal pozostają bardzo aktywne. Należą do Stowarzyszenia Twórców Ludowych, biorą udział w konkursach oraz przeglądach, zdobywając nagrody za swoją twórczość. Należy wspomnieć, że malarstwo to nie jedyna pasja naszych gości. Pani Zagrabska jest jedną z najbardziej utalentowanych i rozpoznawalnych hafciarek regionu Kujaw oraz potrafi tworzyć piękne koronki.

Panie wiele nas nauczyły, pokazały jak pracować z pędzlem, jak tworzyć piękne wzory i przede wszystkim dobrze się bawić oraz odpoczywać, bo przecież jak wiadomo wszelkiego rodzaju prace plastyczne, nie tylko malowanie, ale również wycinanki, działają odprężająco, powodują, że się wyciszamy i zapominamy o codziennym pędzie. Pamiętajmy, że należy cieszyć się każdym dniem i czerpać z życia pełnymi garściami, a nasze zdrowie psychiczne jest równie ważne, jak fizyczne, o czym przypomniał nam uczeń klasy 1b Bartłomiej Burakowski, biorący udział w projekcie “ Offer Your Heart, Share Your Smile” .

Na koniec pragniemy podziękować również p. Jarosławowi Ptaszyńskiemu, który skontaktował nas z panią Bożeną i p. Krystyną. Mamy nadzieję, że było to jedno z wielu kreatywnych spotkań w tak artystycznym gronie.

Katarzyna Lewińska
Aleksandra Michalak

Skip to content