Uczniowie klasy 2a SP w Silverado City

Dnia 4 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 2a udali się do Silverado City w Bożejewiczkach. Choć wycieczka miała się odbyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, nie przeszkodziło nam to w niczym, by zrealizować nasz cel w nieco innym czasie.

Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego, kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze. Kształtowanie kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz przestrzegania zasad.

Po dotarciu do wyznaczonego miejsca czekał na nas św. Mikołaj, który zawiózł nas kolejką turystyczną do swojej chaty na spotkanie z Elfami. W pierwszej części warsztatów Mali Długoszacy wykonali laurki w podziękowaniu za prezenty, które otrzymali a następnie wręczyli je Mikołajowi. Pani Elfowa skrupulatnie zapisywała, czy wszystkie dzieci otrzymały upragnione prezenty.

Mali Długoszacy uczestniczyli w warsztatach lepienia pierogów z kapustą. Najpierw ugniatali i rozwałkowywali ciasto, a potem wypełniali je farszem, które później spożywali podczas wspólnego posiłku. Kolejnym punktem programu było dekorowanie drewnianej choinki. Wszyscy z zapałem przystąpili do pracy. Każdy uczeń starał się, by jego drzewko były przepięknie ozdobione, ponieważ stało się ono pamiątką z wycieczki. Dzieci z zapałem wykonywały piękne ozdoby choinkowe, wykazując przy tym wiele kreatywności. Podczas pobytu w Silverado City nie zabrakło zabaw oraz konkurencji przy muzyce. Warsztaty zakończyły się wspólnym, uroczystym obiadem. Urozmaiceniem było zwiedzanie żywej szopki bożonarodzeniowej ze zwierzętami.

Zorganizowane warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem, dostarczyły dzieciom mnóstwo uśmiechu i zadowolenia. Wszystkim towarzyszył dobry humor. Uczniowie wrócili zadowoleni z pobytu w Silverado City.

Dziękujemy pani Małgorzacie Stasiak oraz panu Jackowi Ryńcowi, tacie Marysi, za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki.

Katarzyna Wiśniewska

 

Skip to content