Warsztaty kulinarne w królestwie pizzy z udziałem kl. 6b SP

Dziś uczniowie klasy 6b SP wraz z paniami Emilią Chodołą i Kamilą Marcinkowską udali się na najpyszniejsze warsztaty ever do pizzerii Pesto. Każdy miał szansę upiec pizzę oraz spróbować wielu wariantów jej przygotowania.

Jeśli myślicie, że ktoś próbował przeforsować zrobienie pizzy z ananasem, jesteście w błędzie, bo mozzarella, szynka parmeńska, pieczarki i salami królowały, a najodważniejsi skosztowali papryczek chili. Bardzo dziękujemy kucharzowi – pizzaiolo, który nie tylko podzielił się z nami swoim kunsztem wypiekania pizzy, ale także opowiedział nam historię jej powstania oraz przybliżył produkty potrzebne do jej przygotowania.

Po dzisiejszych warsztatach pewne jest, że uczniowie klasy 6b to specjaliści wysokiej klasy od wyrabiania pizzy. Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów klasy 6b za zorganizowanie tych warsztatów.

Emilia Chodoła

 

Skip to content