Długoszańscy laureaci ogólnopolskiego konkursu OLIMPUS z biologii – sesja jesienna

W dniu 13.10.2023 r. uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Katarzyny Lewińskiej, wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej Olimpus z Biologii – sesja jesienna.

Olimpiada miała charakter ogólnopolski i obejmowała materiał z 2 klasy liceum, czyli budowę i funkcjonowanie organizmu człowieka oraz zagadnienia z genetyki molekularnej i klasycznej. Do testu przystąpiło dziewięcioro uczniów z klas IIIA i IIIB LO. Test składał się z 30 pytań wielokrotnego wyboru o różnej skali trudności. Wszyscy uczniowie odpowiedzieli poprawnie na ponad 50% pytań, a trzy osoby znalazły się w pierwszej 15-tce laureatów z całej Polski. Są to Faustyna Rutkowska z klasy IIIB, Julia Stępień z klasy IIIA oraz Julia Polewska z klasy IIIA. Średni wynik całej Polski wynosi 66.25% , województwa 67,08% a naszej szkoły 73,33 %.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim uczniom, którzy spróbowali swych sił w tej olimpiadzie.

Katarzyna Lewińska

 

Skip to content