Charytatywny kiermasz ozdób i wypieków kl. 5c SP

W dniach 29-31.01.2024 uczniowie klasy 5c SP, wychowankowie p. Katarzyny Lewińskiej, zorganizowali w szkole mały kiermasz.

Dzieci przygotowały ręcznie robione bransoletki z koralików i gumek, pierścionki i naszyjniki. Można było również zakupić cudowne, zrobione na szydełku breloczki oraz świeczniki, ale nie tylko takie przyjemności mogła sobie zafundować społeczność naszej szkoły. Uczniowie sprzedawali także upieczone przez siebie ciasta, babeczki z czekoladą, waniliowe czy pistacjowe, ciasteczka pieguski, rogaliki czy tak bardzo popularne kiedyś ciastka maszynkowe – po prostu raj dla podniebienia. A wszystko po to by wesprzeć ich ukochane zwierzaki w schronisku we Włocławku.

Skarbonkę klasową zasiliła całkiem spora kwota. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma oraz najpotrzebniejsze rzeczy dla małych i dużych pupili. Taka akcja to naprawdę cenne doświadczenie. Uczniowie od najmłodszych lat uczą się samodzielności, zaradności i przede wszystkim empatii. To jedna z najmłodszych klas w budynku szkoły, ale jak widać radzi sobie świetnie, nie boi się wyzwań, ciężkiej pracy i myślę, że jeszcze nie raz pokaże starszym uczniom jak powinna wyglądać klasowa współpraca.

Katarzyna Lewińska

Skip to content