Czekoladowy Poniedziałek w murach Dużego Długosza

„Największe tragedie napisali Grek Sofokles i Anglik Szekspir. Żaden z nich nie znał czekolady”.

Sandra Boynton

W poniedziałek (29.01.2024) w naszej szkole odbyła się akcja: „Czekoladowy Poniedziałek”. Miała ona  na celu pokazanie, jak czekolada może wpłynąć pozytywnie na nasze samopoczucie.

Co może być lepszego, od zjedzenia czekoladowych deserów razem z najbliższymi w pierwszy dzień tygodnia? Uczniowie mieli za zadanie przygotować czekoladowe przekąski i spożyć je wspólnie na zajęciach z wychowawcą. Naukowcy udowodnili, że czekolada zmniejsza podatność na stany depresyjne oraz stres. Tego dnia również nie trzeba było zakładać mundurków, o ile ubrało się w barwy czekoladowe. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach projektu: „Offer Your Heart, Share Your Smile”, który mówi o zdrowiu psychicznym, ale porusza także inne wartości, takie jak: szacunek, tolerancja, szczęście itp.

Zespół projektowy również nawołuje do dzielenia się uśmiechem, ponieważ każda uśmiechnięta twarz zaraża innych pozytywnymi emocjami. Uśmiechy można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Bartłomiej Burakowski – IB LO

Skip to content