Trening przed VI Włocławską Debatą Oksfordzką

25. stycznia 2024 r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w zajęciach przygotowujących do pojedynku na słowa, będącego częścią kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Wspólna przeszłość kluczem do przyszłości”. Jego realizacją zajmuje się Liceum im. Marii Konopnickiej we Włocławku, a długoszacy tradycyjnie podjęli rękawicę. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Włocławek, Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.

Wstępem do debaty były wykłady poświęcone tegorocznej myśli przewodniej, czyli „105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę”. Mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji wygłoszonych przez specjalistów, znawców poruszanych zagadnień –  prof. dr. hab. Mirosława Golona (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Nauk Historycznych UMK), mgr. Mirosława Sprengera (Instytut Pamięci Narodowej delegatura w Bydgoszczy) oraz mgr. Tomasza Wąsika (Muzeum Historii Włocławka Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej).

Finał projektu w formie debaty oksfordzkiej odbędzie się 8. lutego 2024 roku. Uczestnikom życzymy udanych przemyśleń oraz trafnych argumentów.

Katarzyna Kwiatkowska

 

 

 

Skip to content