Dzień Babci i Dziadka z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej

Dnia 5 lutego 2024 r. uczniowie klasy 2a z Małego Długosza odwiedzili Babcie i Dziadków z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Nowomiejskiej. Dzień Babci i Dziadka to szczególny dzień, to święto, o którym nie można zapomnieć. Mali Długoszacy uświetnili uroczystość prezentując program artystyczny pt. “Za co kochamy Babcię i Dziadka?”. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki poświęcone babciom i dziadkom. Zaprezentowały układy taneczne do muzyki. Na twarzach mieszkańców można było zobaczyć radość i wzruszenie. Spotkania dzieci z seniorami uczą szacunku do osób starszych oraz prawidłowych zachowań prospołecznych. Uśmiechnięte i pełne radości twarze seniorów i ich oczy pełne blasku były najlepszą nagrodą dla dzieci za wspaniały występ. Mieszkańcy DPS entuzjastycznie zareagowali na występy młodych artystów i nagrodzili ich brawami.

Dziękuję pani Małgorzacie Stasiak, pani Katarzynie Ryniec-Brzezińskiej, pani Wiolettcie Lewandowskiej za pomoc w opiece nad dziećmi.

Katarzyna Wiśniewska

Skip to content