Ferie czas start! Gastronomiczna przygoda uczniów kl. 5c SP

W dniu dzisiejszym klasa 5c SP, wraz z wychowawczynią p. Katarzyną Lewińską, udała się na wspólny obiad.

Na początku zaplanowana była wizyta w naleśnikarni i pałaszowanie pysznych naleśników z serem. Dzieci jednak zmieniły zdanie, gdy przypomniały sobie, że 09.02 to Światowy Dzień Pizzy. W związku z tym, z pierwotnego menu pozostał tylko ser, bowiem na obiad zamówiliśmy pizze cztery sery.

Tak naprawdę jedzenie to tylko taki miły dodatek. Najważniejsze było to, że uczniowie wraz z panią wychowawczynią mogli wspólnie spędzić czas. Dla wychowawczyni ważnym elementem w kształceniu swoich wychowanków jest budowanie wspólnych relacji, wzajemna troska o siebie, zainteresowanie drugim człowiekiem oraz nauka właściwych zachowań wśród ludzi w miejscach publicznych. Dzieci opowiedziały sobie jak spędzą czas wolny podczas tak długo oczekiwanych ferii zimowych. Niektórzy umówili się na wspólne spotkania. Nie zostały pominięte oczywiście kwestie bezpieczeństwa podczas wypoczynku.

Był to naprawdę dobrze spożytkowany czas, który jak dobrze wiemy szybko ucieka. Należy zatem łapać garściami te wspólnie spędzone chwile.

Katarzyna Lewińska

Skip to content