Nawiązanie kontaktu z katolicką szkołą w Niemczech

Koniec pierwszego półrocza okazał się być dla naszych małych germanistów dużym zaskoczeniem. Mowa tu o uczniach klas piątych i szóstych SP, którzy uczęszczają na zajęcia dodatkowe z języka niemieckiego, prowadzone przez Panią Małgorzatę Jaworską-Pomirską.

Przed przerwą świąteczną, w grudniu, wysłaliśmy życzenia noworoczne do uczniów ze szkół katolickich, o czym informowaliśmy w jednej z wcześniejszych notatek. Ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, uczniowie ci postanowili nam osobiście odpisać. Nawiązaliśmy w ten sposób nowe znajomości, o co nam przecież chodziło od samego początku. Mamy wspaniałą możliwość szlifować język niemiecki poprzez wymianę korespondencji z mieszkańcami Poczdamu.

Przed nami ferie, a my nie będziemy próżnować. Bierzemy się za odpisywanie do naszych nowych kolegów. Mamy nadzieję, że zapoczątkuje to owocną współpracę i może nawet będzie to okazja do wspólnych odwiedzin 😉

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

 

Skip to content