Projekt “Noc sów” w kl. 6a SP

2. marca uczniowie klasy 6a SP wraz z wychowawczynią oraz rodzicami mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskim projekcie „Noc sów”.

Tuż  po godzinie 17-tej spotkaliśmy się przy Jeziorze Łuba we Włocławku, gdzie w przeznaczonym do tego miejscu przygotowaliśmy ognisko w celu podgrzania atmosfery 😉  Była to okazja do spędzenia czasu w miłym gronie i przy okazji do skosztowania przepysznych pieczonych kiełbasek oraz pianek.

Następnie zagraliśmy w tzw. ,,podchody’’. Quiz dotyczył wiedzy nt. świata sów, ich biologii, ochrony oraz cech poszczególnych gatunków. Pytania nie należały do najłatwiejszych, jednak dzielnie staraliśmy się przypomnieć sobie zdobyte wcześniej informacje, które otrzymaliśmy w formie prezentacji.

To nie był jednak koniec atrakcji tego wieczoru. Wyszliśmy także w teren na spacer wokół i nasłuchiwaliśmy sowy, podziwiając przy tym piękno otaczającej nas przyrody.

Ten wieczór z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci i  z niecierpliwością czekamy na kolejny rok, aby powtórzyć naszą niesamowitą przygodę.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom za niemalże 100% frekwencję.

Małgorzata Jaworska-Pomirska

 

 

 

Skip to content