Wizyty u lekarza nie muszą być takie straszne!

W środę 6 marca 2024 r. uczniowie klasy 2c wybrali się z wizytą do Przychodni Przy Zduńskiej we Włocławku. Głównym celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności szukania pomocy u lekarza w czasie choroby. Pani doktor oprowadziła dzieci po całej przychodni. Najpierw zaprosiła uczniów do gabinetu lekarza i opowiedziała o swojej pracy. Zademonstrowała przyrządy, które używane są do badania pacjentów. Chętni mogli zmierzyć swój puls oraz ciśnienie. Pani doktor przeprowadziła również na ochotniczce przykładowe badanie lekarskie, które na co dzień wykonuje, kiedy przychodzi do niej mały pacjent z rodzicem. Następnie wszyscy udali się do gabinetu zabiegowego, a tam pani pielęgniarka przeprowadziła dla chętnych badanie EKG. Ponadto uczniowie mogli przyjrzeć się, w jaki sposób pobiera się wymaz do badania, jak wygląda pomiar poziomu cukru, a nawet jak prawidłowo pobiera się krew od pacjenta. Długoszacy dowiedzieli się o tym, jak postępować, by nie chorować i odważnie przyznali, że jeśli choroba ich dopadnie, to wiedzą, że należy pójść do lekarza i zażywać przepisane przez niego lekarstwa.

Serdecznie dziękujemy pani Krystynie Lewandowskiej za cierpliwość, cenne rady i niezwykle życzliwe przyjęcie naszych uczniów w swojej przychodni.

Ewa Jackowska

Skip to content