Drzwi Otwarte w przedszkolu

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to dla wszystkich dzieci, jak i ich rodziców przełomowe wydarzenie w życiu. Aby ułatwić przyszłym przedszkolakom proces późniejszej adaptacji, a rodzicom wybór wymarzonej placówki, 6 marca 2024 roku Katolickie Przedszkole Publiczne “Pod Aniołem Stróżem” zaprosiło wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem tej przygody w naszej placówce na Drzwi Otwarte.

Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji, a pierwszą z nich był występ artystyczny oraz oficjalne powitanie, przedstawienie oferty edukacyjnej, a także zasad tegorocznej rekrutacji przez wicedyrektora placówki ks. Sebastiana Tomczaka. W następnej kolejności dzieci wzięły udział we wspólnych zabawach ruchowych z balonami oraz chustą animacyjną. Przyszli wychowankowie z zainteresowaniem brali udział we wszystkich zorganizowanych aktywnościach w salach przedszkolnych. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane zabawy grafomotoryczne, sensoryczne, mini warsztaty z origami, malowanie po folii, łamigłówki z użyciem Darów Froebla, zajęcia logorytmiczne, tworzenie własnych tras dla robotów edukacyjnych Ozobot, jak również wykonywanie różnorodnych prac plastycznych. Wydarzenie zakończyło się słodkim poczęstunkiem w postaci gofrów z bitą śmietaną i owocami.

Mamy ogromną nadzieję, że wspólna zabawa, przeprowadzone rozmowy z kadrą i dyrekcją przedszkola pomogły rodzicom podjąć decyzję o zapisie swoich dzieci do naszego przedszkola w przyszłym roku szkolnym.

Dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia wkrótce!

Sandra Jagielska

Skip to content