Święta wielkanocne coraz bliżej…

Święta wielkanocne to bardzo ważny czas dla każdego chrześcijanina upamiętniający mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Uroczystość Wielkiej Nocy ma również symboliczny charakter. Zmartwychwstanie jest początkiem nowego życia, ma nieść nadzieję i wiarę w życie wieczne. Wielkanoc to również święta rodzinne, pełne zwyczajów i tradycji, które warto przekazywać młodszym pokoleniom.

We wtorek 19.03.2024 r. uczniowie z klas 1c i 2c wraz z wychowawcami p. Katarzyną Sobolewską i p. Ewą Jackowską, a także p. Kingą Musialik i p. Wiolettą Lewandowską wybrali się do „Bazy Przygody”, aby uczestniczyć  w warsztatach wielkanocnych. Program warsztatów był podzielony na dwie części. Najpierw dzieci poznały zwyczaje i tradycje wielkanocne na Kujawach, a potem wykonały artystyczne kompozycje, które mogą być ozdobą na stół wielkanocny. Zajęcia pozwoliły uczniom na rozwijanie swoich zdolności manualnych, a także wpłynęły na pobudzenie wyobraźni i kreatywności. Dzieci wykazały się wielkim zaangażowaniem, a wykonane dekoracje prezentowały się wspaniale.

Katarzyna Sobolewska

Skip to content