Długoszak finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik

InstaLogik to konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs został podzielony na trzy etapy. Finałowy etap miał miejsce 9 marca. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością programowania w języku Assembly oraz myśleniem komputacyjnym.

21 marca 2024 r. odbyło się oficjalne zakończenie V edycji tego konkursu. Przedstawiono progi punktowe dla laureatów i finalistów oraz listy zwycięzców w kategoriach wiekowych.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło sześciu uczniów z klas szóstych, ale do etapu finałowego dotarł tylko Konstanty Karkowski z kl. 6c. Po zmaganiach konkursowych uzyskał tytuł Finalisty na szczeblu ogólnopolskim w swojej grupie wiekowej (2865 uczestników).

Jadwiga Piasecka

Skip to content